Hacet İçin Dua

Aşağıdakiler sırasıyla yapılmalıdır:

1 – Bir mescidde kıbleye dönüp şu duayı oku : “Allahümme ileyke gasadtu ve babike vegaftu ve ila cenabike iltece’tu ve leke seeltü vebi Muhammedin (s.a.v.) ve alihi ileyke tevesseltü ve bievliyaike ve asfıyaike gad isteşfa’tu fe emdı Allahumme hacetiy ve neffis kürbetiy” dedikten sonra hacetini söyler ve ne ilave edecekse eder.

2 – 2 rekat namaz kılar her rekatta fatihadan sonra Kafirun-Ihlas ve muavvizeteyn okur. Son secdeden kalkmadan Enbiya suresi 83 ve 84. ayetleri okur. Sonra oturup tahiyyat okur ve selam verir.

3 – Doğrudan ayağa kalkıp kıbleye yönelir elini açar ve şu duayı yapar: “Allahumme ılmuke agnaniy anissuaali, ilahiy ennel arabu vel acemu iza iste’caara bihaa musteciyren caaruuhu ve ente ilahull arab vel acemu ve gad iste’certu bike fe ecir liy velaa teruddenii khaaiben ve emeltu minkel icaabete fe ecibnii ve egdı haacetii ve ea’tınii emniyyetii ve maa etlubuhuu birahmetike yaa erhamerraahimiyn” Hayır için kullanıla.

Mescid denmiş ama evin boş bir odasında da kıbleye karşı olabilir diye düşünüyorum. Bir de enbiya 83-84 secdede okunacağı için ezberlenmeli tabi. Allah kabul etsin..